Amaç

1871 yılında Almanya’da kurulan ve bugün dünyanın sayılı bütünsel ofis mobilyaları çözümleri sunan markası Sedus ile çalışmalarımız 2017’de başladı. Şirketin merkezi Waldshut’taki Pazarlama ekibi, yaptığımız karşılıklı görüşmelerde, bir yandan markanın yeni dünyasını çalışırken, kurum olarak çok önem verdikleri sürdürülebilirlik konusunda her sene yayınlanan raporun tasarımını da bizimle yapmak istediklerini iletti.

Süreç

Dünyanın önemli mimar ve tasarımcıları ile yakın çalışan iddialı bir tasarım markasına yakışır görsel tasarımın yanında, marka konumlandırması için de bir önerimiz oldu. Markanın köklülüğü o güne kadar yeterince öne çıkarılmıyordu. Oysa bu rekabete karşı büyük bir avantajdı. Biz 145 yıllık geçmişimizi, neredeyse bir slogan gibi logo ile birlikte yaşayacak bir mesaj olarak gördüğümüzü ve markanın bunu iletişimlerinde uygun olan her materyalde kullanmalarını tavsiye ettik.

Sonuç

Pazarlama ekibi ve şirket yönetimi tarafından beğenilen bu öneri ilk olarak sürdürülebilirlik raporu ile hayata geçti. Rapor İngilizce ve Almanca olarak tüm paydaşlara ulaştırıldı ve markanın websitesinde yayınlandı.

Kurumsal Kimlik

Katalog

Kampanyalar

Sürdürülebilirlik Raporu

İşbirliği için;

Hande Metin, Beynelmilel İşbirlikleri Sorumlusu
hande@beynelmilel.com.tr
Müzeyyen Sk № 8/1 Suadiye 34740 İstanbul
+90 532 488 60 66